Pavel Šamšula | 3. 4. 2011 Ne 21:40 | Jaro 2011 Muži B | 5 komentářů

1 | janchal | 4. 4. 2011 Po 12:05

koment k utkání

15. kolo NE 2011–04–03

MU: Rosice B – SK Šlapanice B 2:2 (2:1)

Zlatý bod, který má cenu vítězství. Utkání na krev. Posilněné, dobře hrající Rosice se vyhřívají na druhém místě – a právem. Vyválčit u nich bod je pro nás skvělým výsledkem.

Domácí do zápasu vlítli, nenechali nás odpočinout, skvělými prohazovačkami a individuálními průniky se dostávali do šancí, naštěstí pro nás jejich zakončení pokulhávalo, místy jsme měli štěstí. Domácí se dokázali uvolnit jeden na jednoho a zásobovali centry před branku nabíhající hráče. Po centru zleva se k hlavičce před brankou dostal osamocený hráč, ale naštěstí nevtěsnal míč mezi 3 tyče. Jejich nápor narůstal a množství rohů nebralo konce. Našich šancí bylo poskrovnu, ale byly nebezpečné. Zycháček využil zaváhání obrany s brankářem a při obhazování byl podražen. Z nařízené penalty Kysela nedal brankáři šanci. Nečekaně jsme vedli 1:0. O náskok jsme mohli vzápětí přijít. Maloň vyběhl na kraj vápna, kde se útočník uvolnil a vystřelil, Kysela míč vyrazil z prázdné branky. Po dalším závaru, kdy se míč neodkopl a motal se mezi obránci a dorážejícími útočníky, napálili domácí míč na branku a Kysela rukou zabránil průniku míče do branky. Domácí z penalty vyrovnali. Další závar a branka přišla zápětí. Průnik hráče podél lajny, centr našel nabíhajícho hráče, který nekrytý trefil do protilehlého rohu branky – 1:2. Zycháček na druhé straně se pokoušel přehodit hlavou brankáře, ale míč z jeho hlavy jen těsně minul levý roh branky. Každý byl rád, že první poločas skončil.

Ve druhé půli domácí polevili, my se dostávali do šancí a místy kontrolovali hru, to se v první půli nestávalo. Špondrova střela z úhlu, šla mimo. Po závaru nedokázal Špondr dorazit míč do odkryté branky, domácí obrana odkopla. Tesař se protáhl podél lajny do vápna a našel Machalu. Jeho střela na zadní tyč jen těsně minula branku. Škoda. Domácí se taky dostali do šancí, přihrávky zprava i zleva před branku vyřešila obrana mnohdy se štěstím. Domácí se řítili před branku, dorážku do sítě zablokoval ve skluzu Marčák. 5 minut před koncem jsme vyrovnali. Po faulu za vápnem se kopal přímý kop, který Špondr zakroutil do šibenice. Domácí byli otřeseni, ale hnali se do závěrečného útoku. Naše mužstvo zmobilizovali poslední síly a ukopalo cennou remízu.

Branky: Kysela (z pen.), Špondr. Sestava: – Maloň – Kysela – Marčák, Schovanec, Chalupa – Tesař, Konečný, Machala, Boček – Špondr, Zycháček.

Střídali: – Dítě T., Dítě M., Horák.