Šlapanice"B" - Říčany 2:2 (2:0)

Branky: Kahoun,vlastní

Pavel Šamšula | 23. 5. 2011 Po 8:37 | Jaro 2011 Muži B | 2 komentáře

Komentáře

1 | janchal | 23. 5. 2011 Po 11:49

koment k utkání

22. kolo SO 2011–05–21

MU: SK Šlapanice B – Říčany 2:2 (2:0)

Béčko našlo střelce, útočníka, který sám zaměstná obranu, je nebezpečný soupeřově brance, ale hlavně umí vstřelit důležité branky. Po jeho vystřídání se psychika celého mužstva, které pohodlně vedlo 2:0 a přehrávalo soupeře, zhroutila jako domeček z karet a bylo jen otázkou času, kdy nás za to soupeř potrestá. Z pohodlného náskoku se stalo drama se špatným koncem. Propadli jsme se na předposlední příčku. S takovou hrou budeme držet pěsti Popůvkám (aby nás nepředběhly) a Modřicím (aby z okresu spadlo pouze 1 mužstvo). To je naše jediná spása.

A přitom to zpočátku tak tragicky nevypadalo. Kahoun se vepředu prodíral obranou a dařilo se mu motat obraně hlavu. Už ve 3. minutě se protáhl kolem stopera, ale tváří v tvář brankáři vystřelil předčasně. Brankář střelu na zemi chytil. Další jeho únik už brankou skončil. Příkrý dorazil na polovině hřiště předstopera, sebral mu míč a prostrčil ho do uličky nabíhajícímu Kahounovi, který tentokrát nezaváhal a umístil míč k tyči. Hosté se k zakončení dostávali pouze z přímých kopů po našich faulech. Nebezpečnou střelu na mokrém travníku vyslali na Maloně zleva. Naštěstí trefili jen boční síť. Maloň by nejspíš plachtil marně. Kahounův tah na branku na hosty platil. Kahoun se prosmýkl obranou a naservíroval před prázdnou branku Tesařovi. Toho střežil obránce tak důkladně, že si míč sám uklidil do sítě – 2:0. A bylo skoro po zápase. Hosté rezignovaně trpěli naše další akce a do kabin se odcházelo za našeho pohodlného vedení.

V kabině se naše mužstvo napilo mrtvé vody, protože místo sebevědomého mužstva, které hýří aktivitou, přehrává soupeře, přišlo mužstvo, které chtělo pouze ukopat současný stav, nebojovalo a bálo se o výsledek. Vše bylo umocněno odchodem vystřídavšího Kahouna. Najednou jsme nevěděli, jak hrát. Místo bojovnosti a podržení balónu, přihrávek, přišly zbytečné fauly, nákopy míčů dopředu, kde jen bezradně pobíhali 2 útočníci, kteří se nepotkali s balonem. Faulů přibývalo a hosté vycítili šanci. Střely z trestňáků kroužily kolem cíle. Po jednom z odražených míčů se před Kyselovým odkopem dostal útočník k dorážce a překvapil vybíhajícího Maloně, který si chtěl dojít pro míč. Najednou bylo hostů plné hřiště, mačkali nás. Přesto jsme se do šancí dostali. Příkrý dorážel sám před brankářem pouze do jeho náruče. Kysela dostal na velké vápno zpětnou přihrávku, ale jeho střela zachytila síť nad brankou. V posledních minutách přišlo vyločení hostujícího hráče za faul zezadu. Zbytečně a bezhlavě jsme se vrhli do útoku, Horák potáhl po straně a hledal nabíhající spoluhráče. Dítě dostal míč k noze. Místo střely se mu míč odrazil, hosté přešli (v deseti) do útoku, ze situace 3 na 2 naše se subtilní útočník obtočil kolem Švehly a ten ho ve vápně skolil jako muflona. Z nabídnuté penalty hosté vyrovnali. Bylo to pro ně jako darované vítězství. Stejné jako my vybojovali na začátku jara v Rosicích. Hořké zklamání a procitnutí. Vítejte v reálných sestupových vodách.

Branky: Kahoun-2.

Sestava: – Maloň – Švehla – Mach, Kysela, Pořízek – Příkrý, Zycháček, Machala, Boček – Tesař, Kahoun.

Střídali: – Dítě T., Horák, Schovanec.

reagovat

2 | Speedy | 23. 5. 2011 Po 16:31

ajaj uz to zacina smrdet

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

© 2007 - 2022 SK Šlapanice z.s.