Vzkaz kapitána áčka

acko-svratka-11-6-2017

Vážení spoluhráči,

další naše společná sezona skončila, a proto jsem se rozhodl vám všem, kteří jste přispěli svým dílem, alespoň touto cestou poděkovat za to, s jakou bravurou, oddaností a leckdy se sebezapřením jste jí zvládli. Pokud jsem vám opakovaně říkal, že máte být na co hrdí, nemyslel jsem to jako prázdný blábol, ale jako vážně míněné hodnocení, neboť to skutečně nebylo snadné. To platí obzvláště ve Šlapanicích, kde se nejvíce „fanoušků šlapanického fotbalu“ přijde podívat na utkání, v němž hlavně očekávají přítomnost zajímavých fotbalových osobnosti v dresu soupeře (viz Svratka), a to nemluvím o řadě „fanoušků“, včetně bývalých hráčů, jejichž hlasité a slastné mlaskání z našeho neúspěchu bývá leckdy opravdu slyšet až na hřiště. Přesto se našla skupinka těch, kteří nám opravdu přáli, protože jim leží na srdci, jak to ve Šlapanicích s fotbalem vypadá, čímž bych jim chtěl rovněž poděkovat. Mou snahou v pozici kapitána bylo vám tuto skutečnost neustále připomínat a vzbudit ve vás hrdost a nadšení z toho, že hrajete za SK Šlapanice v soutěži, jejíž kvalitu řada přihlížejících podceňuje, přestože je to soutěž kvalitní a v níž se neustále objevuje velké množství kvalitních hráčů, se zkušenostmi z vyšších soutěži, anebo talentované mládí. A mimo jiné i tento fakt přispěl k mému rozhodnutí se své role vzdát a přepustit svou pozici svému nástupci. Vnímám to totiž tak, že je velmi tenká hranice mezi respektovanou zkušeností a přežitým reliktem minulosti, jehož nostalgická přítomnost již nevyvolává respekt, ale spíše údiv až trapnost. Do této situace se nikdy dostat nechci, přičemž tuším, že k ní mám docela blízko, pokud jsem ovšem již tuto hranici nepřekročil. Pokud ano, vězte, že jsem nechtěl jsem být trapný, jen oddaný a v duchu i inspirující. Každopádně jsem byl hrdým kapitánem takového mužstva a této funkce, která byla v minulosti vícekrát znevážena, jsem si opravdu vážil. Nevím, zda mě čeká další sezona v B, ale pokud tomu tak nebude, slibuji, že nebudu tím „fanouškem“, který s narcistickým a do své minulosti zahleděným přístupem bude kritizovat vaše snažení („jak může nahrát takhle, to já, když jsem hrál, tak bych…“), ale naopak tím fanouškem, který vašemu upřímnému snažení vždy zatleská, protože si to prostě zasloužíte!!! A vlastně tady je první důkaz – tleskám vám za uplynulou sezonu!!! 

MK

P.S.: To, co jsme si říkali v našem kroužku, si nechejte pro sebe, už jen proto, že je vtipné, jak by řada lidí chtěla vědět, co se tam vlastně dělo :)

Pavel Šamšula | 17. 6. 2017 So 9:59 | | 4 komentáře

Komentáře

1 | AKTIJ | 17. 6. 2017 So 17:39

KAPITÁNE ÁČKA,SOUHLASÍM SE VŠÍM,CO JSI ZDE NAPSAL.JE TO VÝSTIŽNÉ A HLAVNĚ UPŘÍMNÉ,TAK JAKO JSI TY.DĚKUJI ZA CELOU SEZONU.DO KTERÉ SKUPINKY FANOUŠKŮ PATŘÍM,JE SNAD JASNÉ.!!!!!!!

reagovat

2 | Předseda @ | 19. 6. 2017 Po 12:10

hodnocení

Vyslovuji souhlas se vším co jsi napsal, myslím že jste uhráli víc než jsem doufal a hlavně jste vše odbojovali a až na malé vyjimky se o to přičinili kteří za „A“ nastupovali. Nesouhlasím však s Tvým koncem v A mužstvu. Ve všech utkáních jsi patřil k tahounům a byl jsi pro mladé příkladem. Roků ještě nemáš tolik aby jsi už končil v áčku.Možná jsi unaven z „práce“ ale fotbal Ti pořád jde a tak si užij dovolené a na začátku přípravy ať jsi na značkách.

reagovat

3 | Majkl | 21. 6. 2017 St 16:20

Naprosto souhlasím s předsedou!!!!/!Sta­vební kámen nelze tak jednoduše vyvrátit. Na začátku přípravy budeš plný sil a pohody a to tvoje rozhodnutí beru jako motivační vtip.Končit se má na vrcholu, a tvůj vrchol je ještě kousek výš!!!!

reagovat

4 | Bohys @ | 30. 6. 2017 Pá 9:57

Marian

Mariane,
ať tvoje rozhodnutí dopadne jakkoliv, využiji této debaty k poděkování za tvůj přístup k fotbalu a k lidem, pracujícím pro tento sport ve Šlapanicích. O tvůj další ,, fotbalový"vývoj nemám obavu, jen ti přeji, abys věkem neztratil nadhled nad výkony tvých následovníků na hřišti a nepřipojil se k brblající tribuně.
Hodně štěstí při výchově následovníků :-)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

© 2007 - 2022 SK Šlapanice z.s.