Sestava: Příkrý Lukáš – Pořízek, Chalupa, Čermák, Machala – Marčák, Vlach, Boček, Kamenický – Forman, Vejrosta

Střídali: Příkrý Libor, Matoušek

koment k utkání

2.kolo SO 2011–08–13

Malebné prostředí, nešťastné číslo 13, poslepovaná sestava, výkon-nevýkon – i tak by se dalo nazvat první utkání v novém ročníku, kdy se „B“ mužstvo Šlapanic vydalo na cestu do Mělčan, aby se zde utkalo s týmem Prštic.

Úvodních zhruba 20 minut nepřineslo moc akcí k pokoukání. Obě mužstva se spíše předháněla v rozkoukávání, zkoušení různých nákopů, přihrávek. Za jedinou zmínku tak stálo brzké střídání hostujícího Vlacha, kterého nahradil Libor Příkrý. První vážnější akce se zrodila zhruba v polovině prvního poločasu, kdy si na nadýchaný centr do vápna naskočil domácí útočník a jen tak tak, že to neskončilo gólem. Šlapaničtí se však nenechali zahanbit, a tak po autu Kamenického se do šance dostal Forman, pálil však nad. Zákonitě musel přijít trest. Ten nastal ve 27 minutě po rychlém brejku soupeře, totální chaos v obraně hostí a domácí útočník naněkolikrát patou protlačil balón do sítě – 1:0. Hostující tým si však vynutil závěrečný 5-ti minutový tlak. Nejhezčí akci snad celého zápasu předvedla osa Boček-Forman-Machala, kdy by se posledně jmenovaný v závěrečné fázi nejlépe neviděl, jelikož ocitnout se sám před gólmanem, který navíc parádně odkryl celou bránu, do toho všeho stál pan Machala v perfektní penaltové pozici, a i takto se dá přestřelit.

Nezvyklý jev se divákům naskytl v pauze mezi poločasy. Hostující tým svůj prozatimní výkon hodnotil, ne jak je obvyklé v kabině, nýbrž na čerstvém vzduchu u střídačky. Kdo čekal, že se tým nakopne, musel být už zkraje druhé půle zklamán. Neuběhla snad ani minuta a mužstvo vedené panem Boháčkem prohrávalo o dvě branky. Po ztrátě míče na půlce domácí založili rychlý protiútok, záložník odcentroval a útočník hlavou k zadní tyči zvýšil – 2:0. V 68 minutě se skóre změnilo potřetí a šlapaničtí fotbalisté byli zralí na ručník. Hostující obránci se srazili a domácí neměl problém placírkou pod břevno zakončit – 3:0. O snížení se pokusil Boček, který vyslal nepříjemnou střelu, kterou však domácí gólman vyrazil. Co se nepovedlo napoprvé, podruhé již slavilo úspěch. Po centru se balón dostal do vápna k již zmíněnému Bočkovi, ten si brankáře položil na druhou stranu a lehkým kopem v 75 minutě snižuje na konečných 3:1 pro domácí.

Lucka | 14. 8. 2011 Ne 1:42 | Muži B Podzim 2011 | 1 komentář