Archiv

     

Těmto podmínkám vyhovuje 11 textů.

SK Šlapanice "B" x Prštice - 0:5 (0:2)

Sestava: Příkrý – Švehla (Kočí) – Chalupa, Pořízek, Schovanec – Pavkeje (Forman), Kamenický, Machala, Dítě Michal – Zycháček, Kolínský (Vejrosta)

 

Lucka | 12. 11. 2011 So 22:02 | Muži B Podzim 2011 | 0 komentářů

SK Šlapanice "B" x SK Měnín - 2:1 (1:1)

Sestava: Příkrý – Švehla – Mach, Pořízek, Schovanec – Pavkeje, Kysela, Machala, Dítě Michal – Kolínský, Zycháček

Střídání: Boček, Dítě Tomáš, Vejrosta

Branky: Pavkeje, Zycháček

V úvodních minutách první půle byla vidět převaha hostujícího mužstva, které se dostalo do slibných příležitostí. Za zmínku stojí standartní situace Honzy Aujeského, který ke své smůle napálil pouze zeď. V mžiku se ukázala pohotovost Lukáše Příkrého, jenž bravurně vyrazil plachtící balón. Nakonec se přeci jen hosté dočkali. Po rohovém kopu Lukáš Příkrý míč vyboxoval, ale následné dorážce zabránit nedokázal – 0:1. Touto akcí skončil ucelený tlak hostí a štafetu přebralo domácí mužstvo, konkrétně Petr Zycháček se na úvod blýsknul hlavičkou – míč prozatím skončil v náručí měnínského gólmana. Vzápětí přišla krásná akce osy týmu Schovanec, Machala, Kysela, Dítě, prvně jmenovaný luxusně nacentroval, balón se dostal až k nové posile Oliveru Pavkeje, který krásně placírkou posílá míč směrem k tyčce do brány a vyrovnává na 1:1. Po pár minutách se do slibné šance dostal dnes k neutahání Oliver Pavkeje. Další naše vážnější šance nastala po rohovém kopu, kdy se ke střele dostal Víťa Kysela – bohužel střela mu moc nesedla.

Ve druhé půli nastal doslova hrací koncert domácích. Po dlouhé době byl k vidění líbivý fotbal. Psala se 51 minuta kdy byl proveden rohový kop, míč doputoval k Petru Zycháčkovi, který strhává vedení na svou stranu - 2:1. To už bylo zřejmě moc na „inteligenci“ hostí a jejich projevy nejen na hřišti, ale i v hledišti byly na úrovni zaostalých pubertálních žáků zvláštní školy. Za pár minut se mohlo opět měnit skóre a Petr Zycháček by se stal hrdinou. Schovanec nacentroval, na hlavičku si naběhl již zmiňovaný Zycháček, který těsně míjí soupeřovu bránu. Zanedlouho předvedl slibný nákop Pavkeje. Vyrovnání ze strany hostí mohlo přijít v 67. minutě, kdy po faulu byla zahrávána standartka, při které ovšem pálili do zdi tak silně, že se k zemi poroučel Milan Kolínský, který ač otřesen utkání dokončil a a patřil k hlavním oporám týmu. V závěru utkání mohlo být přeci jen srovnáno, a to když nám od půlky utekl hostující hráč, který šel doslova sám na Lukáše Příkrého který famózním způsobem zasáhl a zachránil tak veledůležité tříbodové vítězství.

Na závěr můžeme jen dodat, aby takových utkání z naší strany bylo co nejvíc a nesmíme opomenout poznámku, že se hraje až do posledních minut. Nicméně za fantastické představení si po utkání hráči společně s fanoušky vychutnali děkovačku.

Lucka | 5. 11. 2011 So 23:31 | Muži B Podzim 2011 | 2 komentáře

SK Šlapanice "B" - Říčany - 1:3 (1:1)

Sestava: Příkrý – Pořízek – Mach, Marčák, Chalupa – Boček, Kamenický, Vlach, Machala – Kolínský, Forman

Střídání: Schovanec, Horák, Konečný

Branky: Machala

Souboj sousedů na chvostu tabulky přineslo desáté kolo okresního přeboru. Výhra by domácí posunula o dva body před dnešního soupeře. K naší smůle se však stále nemůžeme odlepit ze dna tabulky.

Přitom samotný zápas nebyl z naší strany až tak špatný. Oproti utkání v Mokré byl vidět pohyb i šance, které se bohužel míjely účinkem. Až na jednu, která byla jak z fotbalové čítanky. Souhra Marčák, Forman, Boček – který centruje, míč prodloužil Kolínský, gólman balón vyrazil a neskutečný Machala  otevírá skóre zápasu – 1:0. Během následující čtvrthodinky se nad šlapanickým stadionem prudký déšť a s ním přišel i kontaktní gól hostí – 1:1. Do šaten se tedy šlo za nerozhodného stavu. Kdyby se pískal konec zápasu, pro domácí by to byl alespoň čestný bod a možné nakopnutí do dalších zápasů. Leč, nestalo se.

Začátek druhé půle nevypadal špatně, do brankových příležitostí se dostl nejprve Vlach, poté Marčák – bez úspěchu. A tak přišel trest v podobě gólu říčanských. Po centru do vápna míč propadl až k volnému útočníkovi, který míč bez problémů uklidil do brány – 1:2. Tři minuty poté mohlo být vymalováno – hostující hráč však orazítkoval břevno. Ani tyhle dvě akce nás neupozornili na blížící se katastrofu. Při hře vabank a nesklapnuté ofsajdové pasti se hostující útočník řítil sám na Lukáše Příkrého a ukončuje v poslední minutě trápení – 1:3.

Resumé zní – s 5-ti body jsme stále poslední a pokud naše výkony budou pokračovat tímto směrem můžeme se obávat nejhoršího. I když, třetí třída taky soutěž.

Lucka | 8. 10. 2011 So 21:58 | Muži B Podzim 2011 | 1 komentář

FC CVM Mokrá-Horákov - SK Šlapanice "B" - 3:1 (1:0)

Sestava: Příkrý – Zycháček – Jakub, Marčák, Chalupa – Machala (Dítě Tomáš), Kamenický, Vlach, Abdul – Boček, Kolínský (Maloň)

Branky: Kamenický

Mizérie pokračuje a vypadá to tak, že se jí zřejmě v nejbližší době nezbavíme, teda pokud si většina z vás neuvědomí, že bohužel fotbal je založen z největší části na pohybu, respektive běhu, souhry, přihrávky, obsazování hráčů a neméně důležitého článku – sestavy. Pokud kolo co kolo, popřípadě ob kolo bude tvořit základní kádr maximálně pět borců a zbývající počet se bude doplňovat vším co je po ruce, nemůžeme očekávat bůhví jakou hru a výsledek.

Utkání bylo divné už od samého počátku. Půlhodinový prokluz, nekompletní rozhodčí, v roli pomezního se představil místní hráč se zkušenostmi z rakouské ligy, kde je zřejmě jiné pravidlo při posuzování ofsajdu, naše slepená sestava vším možným – hlavně že to má ruce a nohy. Klasický začátek – šlapaničtí hráči se prochází po molu, soupeř naštěstí nepředvádí nic. Nahrávky a obsazování hráčů se zřejmě hostující hráči nenaučili. 34. minuta hry – Petr Zycháček při odkopu nastřelil Aleše Kamenického, míče se zhostil domácí útočník, který obešel zkoprnělou obranu hostí a otevírá skóre – 1:0. Po vstřeleném gólu domácí ožili, rozehráli se a zkoušeli založit několik akcí. Šlapaničtí borci koukali, po hodně dlouhé době pochopili, že by přeci jen měli něco předvést, ale jejich snaha byla k ničemu. Běžela 56. minuta – jednoduchost, dokonalost sama jak udělat z hostí tatary předvedl domácí hráč, který v pohodě obešel pět hostujících hráčů a zpoza šestnáctky střelou o tyč navyšuje vedení – 2:0. Člověk už nevěděl jestli se má smát nebo brečet. Přeci jen se šlapaničtí deset minut před koncem hrací doby dočkali. Po geniální přihrávce Jiřího Bočka se ocitá sám před brankářem Aleš Kamenický, který domácímu gólmanovi nadělil housle – 2:1. Tak přeci jen jsme se nadechovali k náporu, a kdo ví jak by to dopadlo, kdyby naši urputnou snahu po vyrovnání nezazdil pár minut před koncem lajnový rozhodčí. Po centru od lajny doletěl balón na útočníka, který hlavičkoval z dvoumetrového ofsajdu přímo do brány – 3:1.

Lucka | 2. 10. 2011 Ne 0:01 | Muži B Podzim 2011 | 2 komentáře

SK Šlapanice "B" - TJ Sokol Podolí - 1:2 (1:1)

Sestava: Příkrý Lukáš – Špondr – Marčák, Pořízek, Chalupa – Kamenický, Vlach, Maloň (Příkrý Libor), Dítě Tomáš – Forman (Horák), Vejrosta

Branky: Špondr

Prohra která bude dlouho mrzet. I když, alespoň do našeho jediného gólu u nás nebyl vidět žádný pohyb, soupeř také nepředvedl nic světoborného. Jediným běhavším po celý zápas byl Aleš Kamenický, který ač se snažil jak mohl, pokud se mu spoluhráči nenabídnou (nepohnou z místa), nenadělá nic a nikdo nemůže pomýšlet na úspěch. Nudný zápas na obou stranách. Z úvodního gólu se radovali hosté. Hráč Podolí šel sám 20 metrů, obešel tři domácí hráče a nasměroval balón pod břevno – 0:1. Náš zkoprnělý výkon, kdy jsme se nemojli dostat do pohybu trval  ještě zhruba půlhodinku. Poté se přeci jen z obranného pásma rozběhl Radek Pořízek, který se samostatně vydal na pouť celým hříštěm – jeho zakončení, alespoň na rohový kop, se vzápětí ukázalo jako klíčové. Krásně kopnutý roh, míč si našel Romana Špondra, který vyrovnává – 1:1. Po gólu jsme přeci jen ožili a občas i přehráli nicnehrajícího soupeře.

Druhá půle podobná první, ovšem s rozdílem už v občasném pohybu. Napřed se do šance dostal Roman Špondr – jeho střela, spíše takový nákop šla nad bránu. Po pár minutách se na druhé straně zjevila branková příležitost, které zabránil v polosedu, pololehu Lukáš Příkrý. Do úprku se dostal dnes výborně hrající Aleš Kamenický, luxusní přihrávku do běhu poslal Vejrostovi, který si s míčem neporadil dobře. Když už to vypadalo na dobrý výsledek přišla 76 minuta a Podolí přebírá vítěznou vlnu na sebe. Na nakopnutý balón si naběhl hostující útočník Lacko, obešel brankáře a do prázdné brány skóruje – 1:2.

Škoda přeškoda, že utkání skončilo jak skončilo. Bod by každému mužstvu slušel víc. Stav je takový jaký je, ale kluci hlavu vzhůru a ono to půjde. Snad už v Mokré bude veseleji.

Lucka | 24. 9. 2011 So 22:41 | Muži B Podzim 2011 | 2 komentáře

MU: Ivančice B - SK Šlapanice B 3:3 (1:2)

06. kolo NE 2011–09–18

Branky: Kočí, Schovanec, Špondr .

Sestava: – Příkrý – Špondr – Marčák, Kosař, Chalupa – Schovanec, Machala, Kamenický, Dítě M. – Kočí, Čáslavský.

Střídali: – Kolínský, Boček.

Třikrát jsme vedli, třikrát domácí srovnali. Zápas se zbytečně přiostřil a dohrál se v nervózní atmosféře po několika chybách rozhodčího. Nás může mrzet ztráta 2 potřebných bodů.

Úvodní oťukávání ukončil už v 3. minutě Kočí nepovedenou střelou z velké dálky, která k překvapení všech skočila před brankářem a skončila v síti. Pak jako bychom přestali hrát a mysleli si, že se domácí porazí sami. Domácí se do nás zakousli a výsledkem bylo uvolnění útočníka kolem našich obránců na vápně a střela po zemi k přední tyči. Příkrý v brance plachtil marně. Vyrovnaný stav více vyhovoval domácím, kteří se dál tlačili před branku a obrana zabránila mnohdy míči v cestě do branky v poslední chvíli. Jedna ze střel orazítkovala tyčku, dorážku si obrana pohlídala a odkopla míč do bezepčí. Po sérii rohů se k odraženému míči na vápno dostal Schovanec a střelou k tyči znovu převážil misku vítězství na naši stranu. Do kabin jsme šli s vedením, přesto skřípající souhra rozhádala polovinu týmu.

Ve druhém poločase domácí přitlačili na pilu a omezili naše snahy na občasné protiútoky. Machala měl na noze zvýšení skóre, ale nedal a proto přišel trest. Potrestaný faul těsně před vápnem zakroutil záložník domácích do naší levé šibenice – 2:2. Potom zase přišly naše šance. Schovanec dostal přihrávku do uličky a přeloboval domácícho brankáře, který si nepočínal za hranicí šestnáctky v rukavičkách a sjel Schovance po odkopnutí míče. Dostal za to pouze žlutou kartu. Míč doplachtil k brance a odrazil se od tyče ke Kočímu, který ho uklidil pouze do boční sítě. Po dohadech a nařízeném přímém kopu Špondr z nabízené šance otřel míč o břevno – 3:2. Do další šance se dostal Dítě M., který se proháčkoval zleva do vápna, ale jeho střela skončila také v boční síti. Domácí se dočkali vyrovnání. Ze stejného přímého kopu za faul se tentýž hráč trefil, tentokrát doprostřed branky. V úplném závěru se domácí dostali ještě do vápna, ale jejich střela šla mimo, další obrana odvrátila.

© janchal

 

 

Lucka | 20. 9. 2011 Út 10:06 | | 0 komentářů

SK Šlapanice "B" - Želešice - 0:3 (0:2)

Sestava: Příkrý – Špondr, Marčák, Kosař, Dítě Michal – Boček, Vlach, Machala, Schovanec – Tesař, Zycháček

Střídali: Čermák, Láznička

Navzdory problémům se sestavou, kdy do utkání zasáhla třetina borců zraněna, to byl právě domácí tým, který si v úvodu první půle vypracoval dvě šance, které stojí za zmínku, a držel tak do 39. minuty jakýsi krok s hosty, v tomto nepříliš pohledném utkání. První akce domácích se zrodila po centru Marčáka, kdy hlavičkoval Špondr. Druhou a v tomto utkání více pohlednou akci domácích založil právě Špondr, který si nejprve šikovně obešel protihráče, poté vyslal Tesaře ten nahrál Vaškovi Schovancovi, kterému bohužel střela nesedla tak jak by si představoval a balón letěl mimo bránu hostí. Přišla ona inkriminovaná 39. minuta, kdy si nikým nehlídaný hráč Želešic udělal z domácích doslova blbce a otevřel skóre – 0:1. Tři minuty poté šlapaničtí hráči zřejmě očekávali, že rozhodčí odmává ofsajd, nechali hostujícího borce vystřelit a míč se doslova došoural za brankovou čáru – 0:2. Přišla 53. minuta a s ní i historický okamžik, kdy Jiřího Bočka střídá legendární Karel Láznička, na kterém bylo vidět, že přehled a kopací techniku pořád má. Půlhodiny před koncem zápasu se naposledy měnil vývoj utkání. Záložník odcentroval, za překvapeného Machalu naběhl útočník a s pomocí tyče upravuje na konečných 0:3.

Utkání by se dalo shrnout asi i takto. Bez vstřeleného gólu se nedá pomýšlet na nějaký závratný výsledek. Pokud se v týmu nenajde nějaký hecíř, který by mužstvo neustále povzbuzoval, nebo alespoň vystihl pravý okamžik a pronesl nějakou myšlenku, těžko se dá hra nějak změnit. Obecně vzato pokud hra není dirigována a každý hráč si dělá co chce, je to špatné. Je načase se zamyslet jestli něco není špatně.

Lucka | 10. 9. 2011 So 23:11 | Muži B Podzim 2011 | 1 komentář

SK Šlapanice "B" - TJ Sokol Senorady 2:1 (2:1)

Sestava: Příkrý – Špondr, Pořízek, Schovanec, Chalupa – Kamenický, Boček, Machala, Pohorský – Kočí, Tesař

Střídali: Konečný, Čermák

Branky: Kamenický, Kočí

Vyhrocené utkání, snad nejméně oblíbený soupeř, vydřené (ubojované) vítězství, červená karta, i takto, v pár slovech, by se dalo popsat toto utkání.

Kdo o první zářijové sobotě zavítal na šlapanický stadion měl o zábavu a adrenalin postaráno. Vřelo to nejen na fotbalovém kolbišti, ale i v hledišti. Do vedení se dostalo hostující mužstvo zbůsobem, na který si domácí už pomalu, ale jistě zvykají, a to když soupeřův hráč obejde pomalu všechny hráče v poli – 0:1. Senorady se z vedení radovali pouhou čtvrthodinku. Do ukázkového sóla se dostal Kamenický, který chladnokrevně z levého úhlu trefuje zadní tyč – 1:1. Opět vstřelený gól znamenal pro domácí živou vodu jako ve Vojkovicích, a tak sedm minut před koncem poločasu přebírají aktivitu na svou stranu, dostávají se do spousty šancí, do té největší Machala, který se zároveň stává „nejlepším“ spalovačem gólových příležitostí. V úplném závěru se po výborné přihrávce Schovance dostává k míči Patrik Kočí, který krásným sólem strhává vedení na domácí stranu – 2:1. Hosté sice po obdrženém gólu u rozhodčích reklamovali ofsajd, nicméně pánem na hřišti jsou sudí a jejich verdikt zněl jasně. Konec první půle jakoby předznamenával, že právě hlavní arbitři prověří v druhé půli soudržnost domácího týmu.

Běžela 54. minuta hry a Patrik Kočí se mohl stát ještě větším hrdinou domácích – vypálil bombu se kterou měl gólman hostí problémy, míč mu vyklouzl leč k rychlé dorážce se nikdo ze šlapanických nedostal. A tak na druhé straně přišel trest a snad i „kompenzace“ za první půli. V 56. minutě Šlapanice zahrávají rohový kop, ve vápně dochází k roztržce mezi naším kapitánem s protihráčem, rozhodčí zřejmě zaregistroval pouze odplatu Radka Pořízka, který obdržel červenou kartu a oslabuje tak tím svůj tým. Kdo si myslel, že hosté budou mít nad domácími převahu, musel být hodně překvapen. Paradoxně vyloučení šlapanické hráče semklo, podporovali se, zaskakovali jeden za druhého. Senorady si sice vypracovali pár šancí, ale když už hořelo tak Vašek Schovanec, případně Lukáš Příkrý jejich snahu o vstřelení branky překazili. K blížícímu se konci utkání stojí za zmínku dvě rány našich borců, konkrétně Vaška Schovance a novopečeného tatínka Patrika Kočího. Prvně jmenovaný, kdyby dal do střely větší ránu, mohlo být veseleji a druhý mohl jen kosmeticky upravit skóre.

Nestalo se, ale nic už se nezmění na tom, že první tři body jsou doma. Sice vydřeny, dle hostí zcela jistě neprávem, ale na to se v budoucnu nikdo ptát nebude.

 

 

Lucka | 4. 9. 2011 Ne 0:40 | Muži B Podzim 2011 | 3 komentáře

SK Vojkovice "B" - SK Šlapanice "B" 2:2 (2:0)

Sestava: Příkrý – Chalupa, Švehla, Kosař, Pořízek – Dítě Michal, Machala, Špondr, Kamenický – Pohorský, Marčák

Střídal: Kahoun

Branky: Kahoun 2

Sláva, sláva, sláva, začínáme se probouzet do lepších zítřků, aneb v tomto utkání měl bod cenu zlata, i když úvodní půle byla naše klasická, v té druhé B-mužstvo dokonce sahalo po vítězství.

Pokračování tohoto článku »»»

Lucka | 28. 8. 2011 Ne 19:10 | Muži B Podzim 2011 | 2 komentáře

Šlapanice "B" - Moutnice 0:5 (0:4)

Bída, děs, katastrofa. Jsou za námi teprve dvě kola, a předvedená hra a děsivé skóre 1:8 hovoří za vše. Takže pánové, pokud nehodláte opakovat loňský ročník se záchranářskými starostmi, začněte makat a přemýšlet jinak. Věřím, že nebudu psát za sebe a stačí vám naťuknout pár věcí, o kterých se ať už veřejně či neveřejně, nahlas nebo potichu mluví, a to: rozestavení, systém hry, přihrávky apod…

Pokračování tohoto článku »»»

Lucka | 21. 8. 2011 Ne 1:03 | Muži B | 3 komentáře

MU: Prštice - Šlapanice "B" 3:1 (1:0)

Branky: Boček

Sestava: Příkrý Lukáš – Pořízek, Chalupa, Čermák, Machala – Marčák, Vlach, Boček, Kamenický – Forman, Vejrosta

Střídali: Příkrý Libor, Matoušek

Pokračování tohoto článku »»»

Lucka | 14. 8. 2011 Ne 1:42 | Muži B Podzim 2011 | 1 komentář

© 2007 - 2022 SK Šlapanice z.s.