SK Šlapanice "B" - Želešice - 0:3 (0:2)

Sestava: Příkrý – Špondr, Marčák, Kosař, Dítě Michal – Boček, Vlach, Machala, Schovanec – Tesař, Zycháček

Střídali: Čermák, Láznička

Navzdory problémům se sestavou, kdy do utkání zasáhla třetina borců zraněna, to byl právě domácí tým, který si v úvodu první půle vypracoval dvě šance, které stojí za zmínku, a držel tak do 39. minuty jakýsi krok s hosty, v tomto nepříliš pohledném utkání. První akce domácích se zrodila po centru Marčáka, kdy hlavičkoval Špondr. Druhou a v tomto utkání více pohlednou akci domácích založil právě Špondr, který si nejprve šikovně obešel protihráče, poté vyslal Tesaře ten nahrál Vaškovi Schovancovi, kterému bohužel střela nesedla tak jak by si představoval a balón letěl mimo bránu hostí. Přišla ona inkriminovaná 39. minuta, kdy si nikým nehlídaný hráč Želešic udělal z domácích doslova blbce a otevřel skóre – 0:1. Tři minuty poté šlapaničtí hráči zřejmě očekávali, že rozhodčí odmává ofsajd, nechali hostujícího borce vystřelit a míč se doslova došoural za brankovou čáru – 0:2. Přišla 53. minuta a s ní i historický okamžik, kdy Jiřího Bočka střídá legendární Karel Láznička, na kterém bylo vidět, že přehled a kopací techniku pořád má. Půlhodiny před koncem zápasu se naposledy měnil vývoj utkání. Záložník odcentroval, za překvapeného Machalu naběhl útočník a s pomocí tyče upravuje na konečných 0:3.

Utkání by se dalo shrnout asi i takto. Bez vstřeleného gólu se nedá pomýšlet na nějaký závratný výsledek. Pokud se v týmu nenajde nějaký hecíř, který by mužstvo neustále povzbuzoval, nebo alespoň vystihl pravý okamžik a pronesl nějakou myšlenku, těžko se dá hra nějak změnit. Obecně vzato pokud hra není dirigována a každý hráč si dělá co chce, je to špatné. Je načase se zamyslet jestli něco není špatně.

Lucka | 10. 9. 2011 So 23:11 | Muži B Podzim 2011 | 1 komentář