Šlapanice "B" - Moutnice 0:5 (0:4)

Bída, děs, katastrofa. Jsou za námi teprve dvě kola, a předvedená hra a děsivé skóre 1:8 hovoří za vše. Takže pánové, pokud nehodláte opakovat loňský ročník se záchranářskými starostmi, začněte makat a přemýšlet jinak. Věřím, že nebudu psát za sebe a stačí vám naťuknout pár věcí, o kterých se ať už veřejně či neveřejně, nahlas nebo potichu mluví, a to: rozestavení, systém hry, přihrávky apod…

Neuběhlo ani pět minut první půle a závan něčeho nekalého byl na světě. Po bočním centru do vápna se hosté ujímají vedení 0:1. Na pár okamžiků svitla naděje na gól v podobě střel i domácím, konkrétně Bočkovi a Marčákovi – leč neúspěšně. Po Švehlově odkopu do útočné půle se k míči dostal Boček, ale místo střely byl obrán o balón hostujícím obráncem. Kamenický vyslal do pasu Čermáka, který se ocitl v krásné pozici na zakončení, se střelou si to však rozmyslel a přihrál Formanovi, který taktéž mohl z luxusní pozice zakončit, to by se však nesměl zaplést do kliček. Po ose Švehla – Boček – Konečný krásně pálil posledně jmenovaný. Střelo ovšem minula hodně nad bránu hostujícího gólmana. Kdo však mohl tušit, že viděl jednu z mála povedených šancí. Dále už úřadovali pouze moutničtí. Neuvěřitelnou hrubku domácích sledovalo početné publikum, kdy hostující hráč ve 30.minutě obešel vše co mu stálo v cestě, dostal se však do příliš ostrého úhlu ze kterého stačil vypálit, ale Příkrý se štěstím lapil. Po chvíli následoval rohový kop, nutno podotknout – dobře kopnutý, míč doletěl do vápna a po chybě Čermáka, který si špatně pohlídal hráče se skóre zvýšilo na 0:2. Za malou chvíli se opět měnil vývoj utkání, a to když Příkrý odhlavičkoval jen na hostujícího hráče, který krásnou střelou poslal míč přes vápno k zadní tyči – 0:3. Do poločasu se měnilo skóre ještě jednou, a to když moutnický hráč parádně trefil gól z voleje – 0:4. Pomyslný ručník do „ringu“ by byl pro domácí vysvobození.

Druhá půle jakoby se odehrávala už jen z povinnosti. Diváci si již na střelecké hody nepřišli. Za výraznou zmínku u domácího mužstva stál průnik Jana Konečného, který se ocitl před hostujícím gólmanem jak sám voják v poli, ovšem žádná hitparáda se nekonala. Brankovou příležitost si vypracoval také Michal Dítě, i pro něj dnes byla hostující brána zakletá. A tak opět zaúřadovali hosté. Z několikáté standartky do vápna doletěl míč až k domácímu gólmanovi, který stačil jen vyrazit před sebe a pro hostujícího hráče nebyl problém dorazit míč do brány – 0:5.

Sestava: Příkrý Lukáš – Chalupa, Švehla, Příkrý Libor, Pořízek – Boček, Kamenický, Konečný, Čermák – Marčák, Forman

Střídali: Kosař, Dítě Michal

Lucka | 21. 8. 2011 Ne 1:03 | Muži B | 3 komentáře